Informace pro rodiče nových dětí

12. 06. 2024

Informace pro rodiče nových dětí

 

Co děti budou potřebovat do MŠ

 

1. bačkorky – je třeba se zabývat výběrem vhodných přezůvek do třídy. Děti se v nich pohybují několik hodin, běhají po schodech, takže je nutné, aby jim držely na noze. Nejsou proto vhodné např. Pantoflíčky ani pletené bačkorky s plstěnou podrážkou nebo měkké plastové nazouváky, jaké se nosí v létě. Nejlépe vyhovují české bačkorky s kvalitní podrážkou pro podporu klenby dětské nožky, Pokud možno bez suchých zipů a bez tkaniček, neboť děti si bačkorky často zouvají např. Při cvičení, a proto by měly být schopné si je samy znovu nazout a pokračovat v dalších činnostech.

Prosíme, podepsat.

 

2. oblečení – není potřeba kupovat nové, stačí starší, nošené, co máte doma. Hlavně aby bylo dítěti pohodlné pro pohyb i oblékání a vám se dobře udržovalo.

- do třídy – běžné, aby nevadilo, že se umaže, dle vašeho rozhodnutí – tričko s volnějším výstřihem+punčocháče, legíny nebo tepláčky,...Nejsou vhodné lacláče a oblečení s mnoha knoflíky, ztěžují dětem sebeobsluhu, zvláště na WC.

- 1 sada náhradního oblečení do tašky v šatně = spodní prádlo, tričko, punčocháče. Často se děti umáčí v umývárně, polijí při jídle,… a potřebují se převléci do suchého. Určitě stačí starší kousky – je to jen náhradní oblečení, které bude třeba měsíc nepoužité.

- oblečení na zahradu – tepláky nebo starší pohodlné kalhoty a bundu, pláštěnku, kecky, gumáky.

 

3. pyžamko – až se vaše dítě rozkouká ve školce a bude potřeba, aby zde zůstávalo do odpoledne. Zase stačí levné, ale nezapomeňte jej podepsat. Často se sejde několik stejných pyžam a mohlo by dojít k záměně.

 

Nástup dětí do MŠ

Školní rok začíná v pondělí 2. září, kdy se budeme těšit na první společné setkání dětí v kolektivu. Děti si prohlédnou třídu, šatnu, umývárnu, společně s Vámi najdou svoji obrázkovou značku a podívají se na pohádku na přivítanou.