I N FO R M Á Č E K

Na co se budeme těšit v březnu ?

Jak se rodí jaro

V tomto bloku se seznámíme s ročním obdobím a v souvislosti s daným ročním obdobím rozvineme poznatky a dovednosti poznávací, estetické a motorické. Budeme si všímat změn v jarní přírodě a s příchodem jara pozorovat jarní přírodu, první jarní kytičky. Při vhodném počasí budeme přenášet pohybové činnosti do přírody a na školní zahradu a přirozenou cestou budeme rozvíjet pohybové a rozumové schopnosti dětí – pohyb v přírodě, poznávání přírody zjm. při turistických vycházkách. Připomeneme si zvířátka z lesa a jejich mláďata, poslechneme si příběhy o zvířátkách a budeme přiřazovat k sobě zvířata a jejich mláďata a nezapomeneme ani na Velikonoce, připomeneme si velikonoční zvyky, vyneseme Morenu a vhodíme ji do potoka, dozvíme se něco o velikonočních tradicích a odneseme si domů v košíčku velikonoční malované velikonoční kraslice a další velikonoční výrobky.

• na projektový den ve školce – Stavitel města v úterý 12.března

• na Divadlo Letadlo V korunách stromů - Jaro v pondělí 18.března v Tylově divadle v Rakovníku od 8.45hod, prosíme přiveďte děti do MŠ nejpozději do 7.30hod nebo v 8.00hod přímo před divadlo
  • na loučení se zimou a na vítání jara – vynášení Mařeny a vhození do potoka v pátek 22.března

• na malování vajíček a sázení osení