I N FO R M Á Č E K

Informáček

Na co se budeme těšit v dubnu ?

Co už umím

V tomto bloku se zaměříme se zaměříme vnímat jarní přírodu a vše co k ní patří, na dubnové aprílové počasí, nezapomeneme ani na Velikonoce, připomeneme si velikonoční zvyky,dozvíme se něco o velikonočních tradicích a odneseme si domů malované velikonoční kraslice a další velikonoční výrobky. Pohybové hry přeneseme za pěkného na školní zahradu, zaměříme se na staročeské dětské hry jako kuličky, otloukání píšťaliček, pálení čarodějnic. V souvislosti s hodinami si přiblížíme časové pojmy řekneme co se dělá ráno v poledne, odpoledně a večer, postupně si uvědomujeme funkci hodin a učíme se ji znát. Při sledování práce dospělých rozlišujeme různé druhy povolání. Naučíme se, jak se správně chovat na silnici, naučíme se poznávat dopravní prostředky a základní značky a půjdeme se podívat na dopravní hřiště. V tomto bloku nezapomeneme ani na pohádky, budeme přemýšlet nad chováním hrdinů pohádek a zahrajeme si divadlo.

Budeme se těšit

• ve čtvrtek 4.dubna budeme mít Den otevřených dveří

• v úterý 16.dubna budeme mít projektový den – logické hry ve školce pro třídu předškolních dětí

• v úterý 30.dubna půjdeme tajuplnou cestou za čarodějnicí